DIR/Floortime 204 kursu

Uzman dil ve konuşma terapistimiz Kemal COLAY, Kathy Platzman ile ICDL Fakültesi bünyesinde DIR/Floortime eğitimi alacaktır.

IT TAKES TWO TO TALK sertifikasyonu

Uzman dil ve konuşma terapistimiz Nida ŞANLI COLAY Hanen Center tarafından Türkiye’de ilk kez açılan IT TAKES TWO TO TALK kursuna katılıp, sertifikasyonı almıştır. Yeni ebeveyn eğitimi desteği ile yanınızdayız…

Rezonans Bozuklukları

Konuşma bozuklukları çatısı altında, rezonans bozuklukları da önemli bir yer tutar. Daha çok fiziksel öğelerin meydana getirdiği problemlerdir. Dolayısıyla konuşma bozuklukları tedavisi konusunda da farklı yöntemler içermektedir. Örneğin yarık damak, rezonans bozukluklarına yola açan ve en çok karşılaşılan vakalardan biridir. REZONANS BOZUKLUKLARI Ses tellerinde oluşan ses, ses teli üstündeki boşluklarda… Daha fazlasını oku »Rezonans Bozuklukları

2014 ABD eğitimi

Kemal Colay ve Nida Şanlı Colay 14 Haziran- 17 Temmuz 2014 tarihleri arasında A.B.D’de eğitimde olacaklarından belirtilen tarihlerde kurumumuzda terapi hizmeti verilemeyecektir.

Kurs Programı

Nida Colay ve Kemal Colay 10.07.2013-13.08.2013 tarihlerinde Amerika’da çeşitli eğitimlere katılacaklarından merkezimiz’de terapiler belirtilen tarih aralığında gerçekleşemeyektir. Ağustos ve Eylül 2013 randevuları için 0232 464 45 30 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

7. Dil Konuşma Bozuklukları Konuşmamız

5-7 mayıs 2013 tarihinde Kocaeli’inde 7.’si düczenlenecek olan ‘Ulusal Dil Konuşma Bozuklukları Kongresi’nde Nida Colay ve Kemal Colay’ın ‘Atipik Gelişim Gösteren Çocuklarda İletişimin Desteklenmesi’ konulu konuşması olacaktır. Ayrıntılı bilgi için http://www.dkbk7.org

1 Nisan 2013 OBİDER Sunumumuz

Nida Colay ve Kemal Colay 1 nisan 2013 tarihinde Otizm farkındalık ayı çerçevesinde OBİDER tarafından Balıkesir’de düzenlenen ‘Otizm’de iletişimin desteklenmesi’ konulu seminere konuşmacı olarak katılmışlardır.

18 Mart 2013 Dokuz Eylül Üniversitesi Konuşmamız

Nida Colay ve Kemal Colay ,18 mart 2013 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilimdalı’nda, Öğretim görevlilerine yönelik ‘Otizm’de Floortime Terapisi’ konulu seminer vermiştir.

Yutma Bozuklukları Kongresi

Merkezimiz uzmanlarından Kemal Colay 7-8 Aralık 2012 tarihinde Ankara’da gerçekleşecek olan ‘yutma bozuklukları kongresi’ne katılacağından belirlenen tarihlerde kurumumuzda hizmet veremeyecektir.

TRT Haber

Merkezimiz uzmanları 28 kasım 2012 tarihinde sabah saat 10:30 da TRT Haber kanalında ‘okul öncesi dönem ve yetişkin dönem kekemelik’ konulu canlı yayın programına katılacaktır.